دستگاه حفاری روتاری

دستگاه حفاری روتاری (حفاری چرخشی) نوعی از حفاری با استفاده از مته می‌باشد که سر مته در انتها میله حفاری قرار داده شده و بر روی خاک یا سنگ می‌چرخد.

حفر چاه با تراکتور

حفر چاه با تراکتور در گذشته با شیوه‌های سنتی انجام می‌شد و نام شخص انجام دهنده به‌واسطه این شغل، مقنی یا چاه‌کن بود. البته هنوز هم می‌توان در برخی از مناطق کشور ردپایی از این شغل را پیدا کرد.

انواع مته حفاری

حفاری با کمک انواع مته حفاری که در نوک آن وصل می‌شود، می‌تواند زمین را حفر کند. نوع مته حفاری برای کارهای مختلف و قسمت‌های مختلف زمین فرق می‌کند.

عنوان مقاله معدن

به مکانی که در آن‌جا منابع طبیعی فلز یا مواد معدنی دیگر که ارزش اقتصادی دارد، انباشت شده باشد، معدن می‌گویند. به طور کلی معادن را به دو دسته کلی معادن سطحی و زیر سطحی یا زیرزمینی تقسیم‌بندی می‌کنیم.

خدمات حفاری راسول در معادن

یکی از مورد استفاده‌ترین وسایل برای استفاده در صنعت معدن برای اکتشاف یا استخراج، دستگاه حفاری راسول در معادن است. برای آشنایی بیشتر با این دستگاه و نحوه کارکرد آن در ادامه با ما همراه باشید.

تجهیزات حفاری ژئوتکنیکال

تجهیزات حفاری ژئوتکنیک، ماشین‌آلاتی هستند که با اهداف تحقیقات ژئوتکنیکی با هدف بررسی و نمونه‌گیری از لایه‌های عمقی پوسته‌ی زمین مورد استفاده قرار میگیرند. برای این منظور، می‌توان از تجهیزات متنوعی سود بود. 

دستگاه حفاری چاه آب کوچک

آب‌های زیرزمینی از مهم ترین چرخه آب یا چرخه هیدرولوژی (Hydrologic Cycle) به حساب می‌آید که بعد از تبخیر از آب دریاها و با بارندگی به صورت رودخانه جاری و یا سفره‌های آب زیر زمینی در می‌آیند.

قیمت حفر چاه آب با دستگاه

قیمت حفر چاه آب با دستگاه چگونه محاسبه می‌شود؟ حفر چاه آب معمولا با هدف دست یابی به آب‌های زیرزمینی انجام می‌شود. از سطح زمین، چاهی دایره شکل و در ابعد مشخصی حفر می‌کنند تا در پایان به آب‌های زیرزمینی برسند.

هرچه پیش می‌رویم مقدار آب صفحه‌های زیرزمینی کمتر می‌شوند برای همین حفاری چاه آب نیاز به عمق بیشتری دارد پس نمی‌توانیم با دست شروع به کندن چاه بکنیم. همانطور که می‌دانید کندن چاه با دست علاوه بر سختی، کاری بسیار خطرناک هست.

Drilling soil test

قبل از شروع هر گونه ساخت و سازی برای گرفتن مجوز، به انجام یک سری آزمایشات نیاز داریم. برای این کار ما باید حفاری آزمایش خاک را توسط دستگاه های متریک یا وایرلاین یا به صورت دستی انجام بدهیم.

آیکن حفاری افقی

حفاری افقی (HDD) یک متد ساخت و ساز است که با استفاده از این روش یک تونل زیرزمینی زیر یک مسیر آب یا مناطقی که امکان حفاری در آن ها وجود ندارد مثل زیر ساختمان های مسکونی، دریا و رودخانه حفر می شود.

حفاری با راسول

ما برای کشف و استخراج از معادن نیاز به انجام عملیات‌های حفاری داریم. برای این کار از ابزار‌های مختلفی استفاده می‌کنیم؛ که یکی از کاربردی ترین دستگاه‌ها، دستگاه حفاری با راسول است.

دستگاه حفاری کرگیری بنزینی

اکنون دستگاه‌های کرگیری با موتورهای پیشرفته و مکانیزم قوی برای انواع حفاری استفاده می‌شوند. دستگاه کرگیری بنزینی یکی از انواع دستگاه‌های کرگیری می‌باشد که موتور بنزین سوز دارد.

قیمت دستگاه حفاری راسول

محصولات و تجهیزات حفاری به علت کاربرد اختصاصی در صنعت و معدن، متقاضیان و عرضه‌کنندگان خاص خود را دارند. در واقع عملیات حفاری و یا کرگیری از سری فعالیت‌هایی هستند که باید توسط متخصص با دستگاه‌های ویژه انجام شوند.

دستگاه کرگیری دستی

دستگاه کرگیری معمولا جهت برش، ایجاد حفره و نمونه برداری از اعماق زمین استفاده می‌شود. برندهای زیادی تولید دستگاه کرگیری دستی را بر عهده گرفتند؛

تجهیزات حفاری چاه نفت

حفاری چاه نفت در عمل به معنای عملیات حفر و ایجاد حفره تا رسیدن به ذخایر زیرزمینی مانند نفت می‌باشد. این فرایند توسط تجهیزات حفاری چاه نفت در خشکی‌ها و دریاها انجام می‌شود.

دستگاه کرگیری سنگ

دستگاه کرگیری سنگ یکی از تجهیزات صنعتی مهم در عملیات گودبرداری و نمونه‌برداری عمرانی است. با دستگاه کرگیری سنگ میتوانیم نمونه‌های میله‌ای از عمق خاک و سنگ به دست آوریم.

دستگاه کرگیری معدن

از دستگاه کرگیری معدن برای ایجاد برش و نمونه گیری از سنگ‌ها و دیگر مواد جامد معدن استفاده می‌کنیم. دستگاه کرگیری معدن سایز‌های مختلفی دارد. از کوچک و قابل حمل توسط هر فرد گرفته تا دستگاه کرگیری معدن بزرگ؛ که آن را باید با ماشین‌های مخصوص اداره راه‌سازی حمل کرد.

دستگاه کرگیری هیلتی

دستگاه کرگیری هیلتی یک ابزار بسیار قوی برای مغزگیری و برش در مصالح است که در عمران نقش محسوسی دارد. مصالح مختلفی مانند بتن، آسفالت، سنگ، کاشی، آجر و دیگر مواد جامد را برش می‌‌دهد.