مقالات عمومی حفاری

دستگاه حفاری روتاری

دستگاه حفاری روتاری (حفاری چرخشی) نوعی از حفاری با استفاده از مته می‌باشد که سر مته در انتها میله حفاری قرار داده شده و بر روی خاک یا سنگ می‌چرخد.

حفر چاه با تراکتور

حفر چاه با تراکتور در گذشته با شیوه‌های سنتی انجام می‌شد و نام شخص انجام دهنده به‌واسطه این شغل، مقنی یا چاه‌کن بود. البته هنوز هم می‌توان در برخی از مناطق کشور ردپایی از این شغل را پیدا کرد.

انواع مته حفاری

حفاری با کمک انواع مته حفاری که در نوک آن وصل می‌شود، می‌تواند زمین را حفر کند. نوع مته حفاری برای کارهای مختلف و قسمت‌های مختلف زمین فرق می‌کند.

خدمات حفاری راسول در معادن

یکی از مورد استفاده‌ترین وسایل برای استفاده در صنعت معدن برای اکتشاف یا استخراج، دستگاه حفاری راسول در معادن است. برای آشنایی بیشتر با این دستگاه و نحوه کارکرد آن در ادامه با ما همراه باشید.

تجهیزات حفاری ژئوتکنیکال

تجهیزات حفاری ژئوتکنیک، ماشین‌آلاتی هستند که با اهداف تحقیقات ژئوتکنیکی با هدف بررسی و نمونه‌گیری از لایه‌های عمقی پوسته‌ی زمین مورد استفاده قرار میگیرند. برای این منظور، می‌توان از تجهیزات متنوعی سود بود. 

دستگاه حفاری چاه آب کوچک

آب‌های زیرزمینی از مهم ترین چرخه آب یا چرخه هیدرولوژی (Hydrologic Cycle) به حساب می‌آید که بعد از تبخیر از آب دریاها و با بارندگی به صورت رودخانه جاری و یا سفره‌های آب زیر زمینی در می‌آیند.

قیمت حفر چاه آب با دستگاه

قیمت حفر چاه آب با دستگاه چگونه محاسبه می‌شود؟ حفر چاه آب معمولا با هدف دست یابی به آب‌های زیرزمینی انجام می‌شود. از سطح زمین، چاهی دایره شکل و در ابعد مشخصی حفر می‌کنند تا در پایان به آب‌های زیرزمینی برسند.

مقالات عمومی

هرچه پیش می‌رویم مقدار آب صفحه‌های زیرزمینی کمتر می‌شوند برای همین حفاری چاه آب نیاز به عمق بیشتری دارد پس نمی‌توانیم با دست شروع به کندن چاه بکنیم. همانطور که می‌دانید کندن چاه با دست علاوه بر سختی، کاری بسیار خطرناک هست.

حفاری آزمایش خاک

قبل از شروع هر گونه ساخت و سازی برای گرفتن مجوز، به انجام یک سری آزمایشات نیاز داریم. برای این کار ما باید حفاری آزمایش خاک را توسط دستگاه های متریک یا وایرلاین یا به صورت دستی انجام بدهیم.

آیکن حفاری افقی

حفاری افقی (HDD) یک متد ساخت و ساز است که با استفاده از این روش یک تونل زیرزمینی زیر یک مسیر آب یا مناطقی که امکان حفاری در آن ها وجود ندارد مثل زیر ساختمان های مسکونی، دریا و رودخانه حفر می شود.

حفاری با راسول

ما برای کشف و استخراج از معادن نیاز به انجام عملیات‌های حفاری داریم. برای این کار از ابزار‌های مختلفی استفاده می‌کنیم؛ که یکی از کاربردی ترین دستگاه‌ها، دستگاه حفاری با راسول است.

قیمت دستگاه حفاری راسول

محصولات و تجهیزات حفاری به علت کاربرد اختصاصی در صنعت و معدن، متقاضیان و عرضه‌کنندگان خاص خود را دارند. در واقع عملیات حفاری و یا کرگیری از سری فعالیت‌هایی هستند که باید توسط متخصص با دستگاه‌های ویژه انجام شوند.

تجهیزات حفاری چاه نفت

حفاری چاه نفت در عمل به معنای عملیات حفر و ایجاد حفره تا رسیدن به ذخایر زیرزمینی مانند نفت می‌باشد. این فرایند توسط تجهیزات حفاری چاه نفت در خشکی‌ها و دریاها انجام می‌شود.

دستگاه کرگیری هیلتی

دستگاه کرگیری هیلتی یک ابزار بسیار قوی برای مغزگیری و برش در مصالح است که در عمران نقش محسوسی دارد. مصالح مختلفی مانند بتن، آسفالت، سنگ، کاشی، آجر و دیگر مواد جامد را برش می‌‌دهد.

اصول حفاری چاه آب

در این مقاله از آرمیکو قصد داریم تا در رابطه با انواع روش ها و مراحل حفاری چاه آب دستی، حفاری چاه آب با دستگاه روتاری و دستگاه ضربه‌ای توضیحات در اختیار شما قرار دهیم.

لوله کیسینگ چیست

لوله کیسینگ از انواع لوله های کاربردی در مهندسی حفاری است که وظیفه آن جداسازی ستون چاه از محیط مخزن است.

لوله کیسینگ چیست

در حفاری آبرفت عمیق و عمليات احداث تونل‌ها و فضاهاي امن زيرزميني همواره چالش‌ها و مشكلات متعددي وجود دارد.

لوله کیسینگ چیست

حفاری پودری یکی از روش‌های حفاری اکتشافی است که به‌صورت کلی یک تکنیک دستی به‌حساب می‌آید.

حفاری جویبار

در این مقاله می‌خواهیم در رابطه با نکات مهمی که در حفاری جویبار اهمیت دارند صحبت کنیم

حفاری جوغن

 در این پست قصد داریم در رابطه با نکات مهمی درباره حفاری جوغن با شما به گفتگو بپردازیم.

حفاری جوغن

 روش های مختلفی برای حفاری تونل وجود دارد که در این مقاله به مهمترین آنها می پردازیم.

باریت حفاری

در ادامه این مقاله آرمیکو قصد داریم تا به بررسی هرآنچه که لازم است درباره باریت حفاری بدانید، بپردازیم.

تجهیزات ایمنی حفاری

بطور کلی در هر محیط کارگاهی، خطرات بالقوه‌ای وجود دارد که لازم است باتوجه به این خطرات، برای تجهیزات ایمنی حفاری اهمیت ویژه‌ای قائل بود.

تجهیزات ایمنی حفاری

می‌توان حفاری تونل به روش اتریشی را یکی از نوین‌ترین روش‌های حفاری در معادن دانست.

تجهیزات ایمنی حفاری

حفاری با ماشین از متداول ترین روش ها برای نمونه برداری از خاک است. در این مقاله عوامل تاثیرگذار بر قیمت حفاری را بررسی کردیم.

تجهیزات ایمنی حفاری

به آن دسته از دستگاه‌های واگن دریل‌ که بیش از یک چاله‌زن دارند؛ دستگاه جامبو دریل گفته می‌شود. در این مقاله به بررسی دستگاه واگن دریل می پردازیم.

تجهیزات ایمنی حفاری

حفاری پیشرفته از تکنیک های مختلف تشکیل شده است. در این مقاله به انواع حفاری جهت دار و سایر روش ها پرداختیم.

تجهیزات ایمنی حفاری

عملیات حفاری معادن سنگ آهن در ۴۸ کشور دنیا، از جمله ایران صورت می‌گیرد که بیش از ۹۵٪ درصد آهن استخراج شده در صنعت فولادسازی کاربرد دارد.

تجهیزات ایمنی حفاری

حفاری جهت دار به نوعی از حفاری می گویند که در آن برای رسیدن به نقطه هدف به دلیل وجود مانعی مجبور می شویم از مسیر اصلی منحرف شویم.

تجهیزات ایمنی حفاری

حفاری جهت دار به نوعی از حفاری می گویند که در آن برای رسیدن به نقطه هدف به دلیل وجود مانعی مجبور می شویم از مسیر اصلی منحرف شویم.

تجهیزات ایمنی حفاری

حفاری جهت دار به نوعی از حفاری می گویند که در آن برای رسیدن به نقطه هدف به دلیل وجود مانعی مجبور می شویم از مسیر اصلی منحرف شویم.

تجهیزات ایمنی حفاری

استخراج انباره ای یکی از روش‌هایی است که در معادنی که به صورت کانسارهای باریک هستند به کمک می‌آید.

تجهیزات ایمنی حفاری

حفاری ضربه ای در صنعت ساخت و ساز و با انواع ابزارها استفاده می‌شود که هر یک دارای خصوصیات متفاوتی است.

تجهیزات ایمنی حفاری

دکل حفاری مهم‌ترین وسیله برای حفر انواع چاه‌ است. از آغاز بشریت تا کنون انسان‌ها به دلایل مختلف چاه حفر می‌کردند.

تجهیزات ایمنی حفاری

اوگر حفاری یک روش حفاری است که در آن از یک پیچ بزرگ مارپیچی برای استخراج مواد از زمین استفاده می‌شود.

تجهیزات ایمنی حفاری

 انسان آب را از سفره‌های آب زیرزمینی و با استفاده از چاه خارج و مصرف می‌کند. این خروج آب اگر بی رویه انجام شود منجر به تشکیل مخروط افت چاه آب می‌شود

تجهیزات ایمنی حفاری

حفاری و تزریق دو فناوری مهم و حیاتی در صنعت ساختمانی هستند. در این روش، ابتدا با استفاده از دستگاه حفاری، سوراخی در زمین حفر می‌شود. سپس، با استفاده از دستگاه تزریق، مواد به داخل زمین تزریق می‌شوند.

تجهیزات ایمنی حفاری

گرداننده فوقانی یا Top Drive یکی از ابزارهای مهم در صنعت حفاری است که برای انتقال حرکت دوار از سیستم پایه حفاری به لوله‌های حفاری استفاده می‌شود. به عبارت ساده‌تر، سیستم تاپ درایو به صورت مستقیم با لوله‌های حفاری در تماس است و حرکت دوار را به لوله‌ها منتقل می‌کند.

تجهیزات ایمنی حفاری

کمپرسور به عنوان یک قطعه کلیدی در صنایع مختلف، مانند صنعت خودرو، سیستم‌های تهویه مطبوع و یخچال‌ها، استفاده می‌شود. داغ شدن کمپرسور، مسئله‌ای است که می‌تواند باعث مشکلاتی مانند خرابی سیستم، کاهش عمر مفید، و در نتیجه، توقف تولید شود.

تجهیزات ایمنی حفاری

حفاری آب های ژرف یا حفاری منابع آب زیر زمینی فرایندی است که در آن چاه‌های عمیقی در زمین حفر می‌شوند تا به منابع آب زیرزمینی دسترسی داشته باشیم.

تجهیزات ایمنی حفاری

گل حفاری یک ماده حفاری مهم است که در صنعت حفاری، به‌عنوان یک محلول حفاری و خنک کننده مته، برای حفر چاه های نفت، گاز و آب استفاده می‌شود.

تجهیزات ایمنی حفاری

فیلتر کیسه ای (bag filter) یکی از تجهیزات صنعتی است که از اهمیت بالایی برخوردار است. این دستگاه ذرات گرد و غبار را کنترل کرده و آلودگی های موجود در محیط های صنعتی را جمع می کند. این دستگاه دی اکسید گوگرد و دیگر ذرات گرد و غبار را که به صورت جدی برای کارکنان خطرناک بوده و سمی هستند را کنترل می کند.

تجهیزات ایمنی حفاری

کمپرسور اسکرال یک نوع از کمپرسور های دورانی محسوب می شود که در تراکم حجم بالایی از گاز و رساندن آن به دما و فشار بالا کاربرد مناسبی دارد. در سیستم های تبرید و تهویه مطبوع هوا از این نوع کمپرسور استفاده می شود.

تجهیزات ایمنی حفاری

کمپرسور جابجایی مثبت گاز را از یک ناحیه به ناحیه ای دیگر منتقل کرده و از یک جز رفت و برگشتی برای فشرده سازی سیال استفاده می کنند. در این مقاله درمورد انواع مختلف کمپرسور، کاربردهای آن و جنبه های مختلف کمپرسور خواهیم خواند.

تجهیزات ایمنی حفاری

کمپرسور روتاری نسبت به دیگر کمپرسور ها از مصرف انرژی و برق کمتری برخوردار است و با راندمان بالایی که دارد کاربرد های زیادی در صنایع مختلف دارد. کمپرسور روتاری اکثرا در قسمت های شمالی و غربی کشور به علت بالا بودن فشار هوا در این قسمت ها مورد استفاده قرار می گیرند.

تجهیزات ایمنی حفاری

نمک حفاری برای بالا بردن استحکام دیواره چاهی که قرار است حفاری در آن انجام شود، استفاده می شود. به ویژه اگر زمین حفاری از ساختار شن و ماسه تشکیل شده باشد، این کار با بالا بردن تراکم گل و لای دکل حفاری را در محیط امن تری قرار می دهد. نمک حفاری علاوه بر انجام حفاری روی سطح زمین، در مقاوم سازی برای حفاری دریایی نیز امکان پذیر است.

تجهیزات ایمنی حفاری

در انواع آزمایش خاک، متناسب با عملی که قرار است در خاک صورت گیرد، به بررسی خاک و املاح موجود در آن پرداخته می‌شود. از ساخت و ساز گرفته تا استخراج طلا و حتی کشاورزی، باید اقدام به آزمایش خاک کرد. به عنوان مثال در صنعت کشاورزی، باید خاک حاصلخیز بوده و دارای ویژگی‌های خاص برای پرورش انواع گیاهان باشد.