دستگاه کرگیر دستی

هدف از حفاری متریک، به دست آوردن اطلاعات مهمی از قبیل بررسی وجود یا عدم وجود شکستگی های طبیعی در لایه های سنگ، میزان تخلخل و تراوایی سنگ مخزن، میزان نفوذپذیری سنگ و … می باشد.

روش های مختلف حفاری

روش های حفاری معادن بر اساس شرایط آنها به لحاظ موقعیت روباز یا زیرزمینی بودن آن،شرایط زمین شناسی از قبیل نوع سنگ و سازندها ، انجام مطالعات ژئوتکنیک و … متفاوت و منحصر به فرد خواهد بود.

کرگیری-بتن

در این مقاله ما قصد داریم در مورد کرگیری بتن و انواع روش های کرگیری صحبت کنیم. همچنین به معرفی دستگاه هایی که به کمک آن ها می توان کرگیری را انجام داد نیز خواهیم پرداخت.

مقاله کرگیری چیست؟

کرگیری یا مغزه گیری عملیاتی است که برای شناسایی دقیق ترکانی‌ها، مواد معدنی و مصالح ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. کرگیری در بسیاری از پروژه های راه سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مقاله موتور بادی

در صنعت حفاری از الکترو موتورها ، هیدرو موتورها، ایر موتورها و… استفاده می‌شود . الکتروموتورها با انرژی الکتریسیته، هیدروموتورها با انرژی فشار روغن و ایر موتورها یا موتورهای بادی با انرژی هوای فشرده و باد کار می‌کنند.

چکش های حفاری

چکش های حفاری از جمله ضروری‌ترین تجهیزات حفاری برای حفر انواع چاه و حفره هستند. ابعاد این دستگاه با توجه به نوع عملکرد و کارایی آن متفاوت است.

حفاری چیست؟

کندن زمین برای دستیابی به یک هدف خاص را حفاری (drilling) می‌نامند. حفاری در معادن فقط برای استخراج صورت نمی‌گیرد، بلکه پیش از استخراج یا به هنگام استخراج، برای اکتشاف نیز انجام می‌پذیرد و به آن حفاری اکتشافی می‌گویند.