چرخ زنجیری (چرخ شنی)

هنگامی که صحبت از کارهای عمرانی و حفاری معدن به میان می‌آید، تجهیزات استاندارد برای رسیدن به اهداف گوناگون حرف اول را می‌زنند. به واسطه نیاز به قدرت بالا برای پیش بردن اهداف راهسازی، معماری، حفاری معدن و… در دنیا، در حال حاضر از انواع گوناگون و متفاوت تجهیزات و ماشین‌آلات حرفه‌ای بهره گرفته می‌شود. هر کدام از این ماشین آلات ویژگی‌های خاص خودشان را دارند و برای استفاده در زمینه خاصی مناسب می‌باشند. یکی از مهم‌ترین تجهیزات و قطعاتی که می‌تواند برای کارکرد بهتر ماشین آلات ضروری باشد، چرخ زنجیری است.

چرخ زنجیری یا چرخ شنی قابلیت این را دارد که برای بهبود استفاده از قدرت ماشین آلات و راحت تر کردن مسیر رسیدن به اهداف مورد استفاده قرار بگیرد و نیاز شما را به طور کامل برطرف سازد. در ادامه این مقاله قصد داریم به طور کامل برای شما در رابطه با کاربردها و ماهیت چرخش شنی صحبت کنیم و برای شما بگوییم چگونه می‌توان با استفاده از این محصول روند به کارگیری از ماشین آلات و تجهیزات راهسازی و حفاری را بهبود بخشید.

چرخ زنجیری چیست؟

قبل از صحبت در رابطه با کاربردها و ویژگی‌های چرخش شنی، اجازه دهید برای شما در ابتدا بگوییم که اصلاً این محصول چیست و چه کاربردی دارد. چرخ شنی که با نام‌های چرخ زنجیری، پالت تانک و چرخ ممتد نیز شناخته می‌شود، سیستمی نسبتاً ساده اما کاربردی است که از چرخ‌های گوناگون به همراه ورقه‌ای از جنس فولاد مستحکم تشکیل شده است.

فاکتورهایی مثل انتقال وزن مناسب و یکنواخت تجهیزات سنگین به زمین، بهبود ساختار فیزیکی تجهیزات و راحتی عبور از پستی بلندی‌ها باعث شده در حال حاضر چرخ زنجیری به یکی از پر استفاده‌ترین و مهم‌ترین تجهیزات تبدیل شود.

در صنایع گسترده امروز، این محصول در زمینه‌های گوناگون و متنوعی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصول می‌تواند از صنایع رزمی گرفته تا صنایع راهسازی کاربردهای بیشماری داشته باشد. علاوه بر این موضوع برخی از انواع متفاوت این محصول هستند که می‌توانند برای استفاده شخصی نیز مناسب باشند.

برای مثال شما می‌توانید از چرخ زنجیری برای خودروی آفرود خود استفاده کنید تا بتوانید راحت‌تر از موانع پیش روی خودتان عبور کنید. اما به صورت تخصصی، می‌توان گفت که بزرگترین زمینه استفاده از چرخ‌های شنی، بهبود کارکرد ماشین آلات سنگین راهسازی، حفاری و… می‌باشد.

مطلب پیشنهادی: تجهیزات ایمنی حفاری

مزایا چرخ زنجیری

مزایای چرخ شنی

به طور کلی چرخ زنجیری به خودی خود محصول کاربردی نیست و تنها زمانی می‌تواند ویژگی‌های منحصر به فرد خود را نمایان کند که روی خودروها و قطعات سنگین نصب شود. حال ما نیز تصمیم داریم برای شما در رابطه با مزایای محصولاتی صحبت کنیم که با چرخ زنجیری حرکت می‌کنند. اگر به طور کلی بین استفاده از محصولات لاستیک‌دار عادی و محصولات با چرخ شنی، دو دل هستید، مطمئن باشید که می‌توانید با خواندن مزایا چرخ زنجیری، تصمیم خود را برای استفاده از این محصول نهایی کنید. اجازه دهید با هم برخی از مهم‌ترین این مزایا را بررسی کنیم.

امکان حرکت در زمین‌های ناهموار

یکی از مهم‌ترین مزایای چرخ زنجیری این است که روی هر خودرو و تجهیزاتی نصب شود، می‌تواند قابلیت حرکت راحت در زمین‌های ناهموار را به آن خودرو یا تجهیزات مورد‌نظر بدهد. این محصول به واسطه حرکت پیوسته، امکان این را به تجهیزات می‌دهد تا به راحتی در زمین‌های ناهموار حرکت کنند و خودشان را به مقصد برسانند. این قابلیت بسیار کاربردی، باعث شده تا امکان انتقال ماشین آلات و تجهیزات حفاری به مکان‌های صعب العبور با زمین‌های سنگلاخی ناهموار بسیار راحت شود.

در زمانی که قرار باشد حفاری صورت بگیرد یا جاده احداث شود، قاعدتاً مسیر همواری در اطراف وجود نخواهد داشت. در این شرایط است که استفاده از چرخ زنجیری می‌تواند به خدمات دهندگان کمک کند تا به راحتی خدمات مورد نظرشان را ارائه کنند.

امکان عبور از خندق‌ها و چاله‌های عمیق

از دیگر مزایای شگفت انگیز چرخ شنی ما می‌توانیم به امکان عبور از خندق‌ها و چاله‌های عمیق اشاره کنیم. به واسطه پیوستگی چرخ‌ها، دستگاه‌هایی که با چرخ زنجیری فعالیت می‌کنند امکان این را دارند که از خندق‌ها عبور کنند. البته قطعاً اندازه چرخش شنی باید بزرگتر از اندازه چاله مد نظر باشد تا بتوان از چاله‌ها و خندق‌ها عبور کرد.

قابلیت کار کردن در فضای کوچک

مورد دیگر از مزایای شگفت انگیز چرخ شنی، قابلیت کار کردن در فضای کوچک است. دستگاه‌هایی که به چرخ زنجیری مجهز هستند امکان این را دارند که در فضاهای بسیار محدود وظیفه خودشان را به خوبی انجام دهند. در مقایسه با چرخ‌های عادی، این محصولات می‌توانند روند حرکت و جای مانور بیشتری داشته باشند و در فضای نسبتاً کوچک حتی دور خودشان نیز بچرخند و خدمات رسانی خوبی داشته باشند.

همین موضوع باعث شده تا روند استفاده از تجهیزات و چرخ‌های شنی در مناطقی مانند دامنه کوه‌ها، دره‌ها و… کار عاقلانه‌تری نسبت به استفاده از محصولاتی باشد که دارای چرخ عادی هستند.

پس به طور کلی استفاده از چرخ زنجیری یک آپشن نیست بلکه در برخی موارد می‌تواند به یک ضرورت تبدیل شود. اگر قرار باشد که در مناطقی با محیط کوچک عملیات خاصی انجام شود، بدون استفاده از تجهیزات چرخش شنی، عملا انجام هرگونه اقدام غیر ممکن خواهد بود.

قدرت کشش بالا

تجهیزاتی که دارای چرخ شنی هستند، معمولاً در مقایسه با تجهیزات با چرخ‌های عادی قدرت کشش بسیار بهتری دارند. تجربه نشان داده که محصولات با چرخ‌های شنی می‌توانند در سطح‌های بسیار لغزنده مثل بتن خیس، بارندگی، یخ زدگی، برف و … قابلیت حرکت مناسب‌تری داشته باشد. پس اگر قرار باشد تا تجهیزات از یک شیب نامناسب و یا روی زمین نامساعد به سمت هدف حرکت کنند، قاعدتاً داشتن چرخ زنجیری ضروری است.

علاوه بر این موضوع، اگر آب و هوا نامساعد باشد یا قرار باشد روند انجام عملیات عمرانی، حفاری و … در محلی با آب و هوای سرد و بارانی صورت بگیرد، چرخ زنجیری بهترین و عاقلانه‌ترین انتخاب می‌باشد.

به حداقل رساندن وزن دستگاه

یکی از مهم‌ترین مزایای چرخ زنجیری به حداقل رساندن وزن دستگاه مورد نظر می‌باشد. همه شما می‌دانید که تجهیزات راهسازی، حفاری و… عمرانی تجهیزات بسیار سنگینی می‌باشند. همین موضوع ممکن است باعث شود تا در برخی موارد تجهیزات به واسطه وزن بالایشان امکان حرکت نداشته باشند. شما امکان این را دارید با استفاده از چرخ‌های شنی، وزن دستگاه مورد نظر را به صورت کاملاً مساوی در یک سطح مقطع نسبتاً بزرگ تقسیم کنید.

همین موضوع می‌تواند از فرورفتگی دستگاه حین انجام عملیات تا حد بسیار زیادی جلوگیری کند و روند انجام برخی اقدامات را برای شما ساده‌تر سازد. اگر قرار است روند انجام عملیات عمرانی در سطحی با ویژگی‌های ساختاری خاص مثل سطح گل و لای، سطحی با خاک نرم و … انجام شود، تجهیزات و دستگاه‌ها با چرخ شنی تنها انتخابی هستند که می‌توانند به شما کمک کنند بدون هیچگونه مشکلی اقدامات مورد نظر خود را انجام دهید.

امکان استفاده صددرصد از قدرت

در برخی موارد اگر تجهیزات دستگاه‌های مورد نظر شما دارای چرخ عادی باشند، شاید شما نتوانید از صددرصد قدرت آنها بهره ببرید. اما چرخ زنجیری اینگونه نیست. به واسطه ساختار فیزیکی خاص و توزیع وزن دستگاه به صورت متعادل روی زمین، شما امکان این را دارید که از صددرصد قدرتی که این تجهیزات می‌توانند داشته باشند نهایت استفاده را ببرید. برای انجام عملیات‌های سخت و سنگین، این مزیت می‌تواند تا حد بسیار زیادی راهگشا باشد.

فروش چرخ زنجیری در آرمیکو با بهترین قیمت

چگونه می‌توانیم چرخ زنجیری را تهیه کنم؟

اگر به دنبال تهیه چرخه شنی هستید تا بتوانید با استفاده از این محصول اهداف خودتان را پیش ببرید، می‌توانید با کمک مجموعه آرمیکو به راحتی و در سریع‌ترین زمان ممکن چرخ زنجیری مد نظر خودتان را تهیه نمایید و از آن بهره ببرید. در حال حاضر، خیلی کم پیش می‌آید شما امکان این را داشته باشید که چرخ‌های شنی را به صورت تنها تهیه نمایید و از آن بهره ببرید.

اما مجموعه آرمیکو تلاش دارد تا با ارائه این محصول نیاز شما به چرخ شنی را به طور کامل برطرف سازد و به شما کمک کند تا راحت‌تر به اهداف خودتان برسید. مطمئن باشید که می‌توانید با استفاده از خدمات مجموعه آرمیکو محصول مورد نیاز خودتان را با کیفیت عالی و قیمت مقرون به صرفه تهیه کنید و از آن در زمینه مد نظر خود به خوبی بهره ببرید.

جمع‌بندی

ما در این مقاله سعی کردیم برای شما اطلاعات کامل و جامعی در رابطه با چرخ زنجیری داشته باشیم و به شما بگوییم این محصول چه کاربردی دارد و چگونه می‌تواند در زمینه‌های خاص نیاز مصرف کنندگان را برطرف سازد. به طور کلی، از هر نظر محصولاتی که با چرخ‌های شنی به بازار عرضه می‌شوند در مقایسه با محصولات با چرخ عادی کاربردی‌تر و بهتر هستند.

با استفاده از چرخ شنی امکان بهره‌وری از قدرت، حرکت، عبور از چالش‌ها، و … تا حد بسیار زیادی بهبود پیدا می‌کند و همین موضوع می‌تواند به شما کمک کند تا شانس بروز هرگونه خطا حین انجام عملیات مد نظرتان را تا آنجا که می‌توانید پایین‌تر بیاورید.

البته درست است که چرخ زنجیری در مقایسه با محصولات با چرخ عادی روند نگهداری و تعمیر سخت‌تری دارد، اما مطمئن باشید که این موارد برای بهبود کیفیت خدمات رسانی گزینه بهتر و عاقلانه‌تری می‌باشند. اگر به دنبال محصولی با کیفیت، قدرتمند و کاربردی هستید، مطمئن باشید که محصولات و تجهیزات با چرخ زنجیری گزینه مناسب‌تر و کاربردی‌تری هستند.

اگر به دنبال تهیه چرخ‌های شنی با کیفیت و مناسب هستید، می‌توانید از می‌توانید از خدمات مجموعه آرمیکو بهره ببرید. آرمیکو، یکی از قدیمی‌ترین و بهترین مجموعه های تولیدکننده و عرضه کننده انواع تجهیزات و دستگاه‌های مرتبط با حفاری، معدنکاری و کرگیری است. دستگاه حفاری دریل واگن، دستگاه کرگیری، دستگاه غبارگیر، دستگاه راسول، دستگاه تونلی و دستگاه حفاری چال موازی، از جمله ماشین آلات حفاری این مجموعه به حساب می‌آید.

تصاویر چرخ شنی (چرخ زنجیری)

دستگاه حفاری دریل واگن - عمودزن
دستگاه دریل واگن - عمودزن
دستگاه دریل واگن - عمودزن
دستگاه دریل واگن - عمودزن
دستگاه دریل واگن - عمودزن
دستگاه دریل واگن - عمودزن

خرید چرخ زنجیری (چرخ شنی) تولیدی آرمیکو دارای ضمانت یکساله، راه‌اندازی، آموزش و خدمات پس از فروش نامحدود می‌باشد.

چرخ شنی