• تاریخچه

تاریخچه گروه صنعتی و معدنی آرمیکو

شركت مهندسی آرمان مهارت يكتا مجموعه صنعتی است كه از سال ۱۳۷۸ فعاليت خود را در بخش توليد ماشين آلات و تجهيزات حفاری آغاز نموده است. محصولات و تولیدات این شرکت با نام تجاری “آرمیکو” ارائه می‌گردد.

مدیریت مجموعه، آقای حسن محمدی دوست، مهندس مکانیک و کارشناس ارشد مدیریت اجرایی در کنار همکاران متخصص و با تجربه موفق شده‌اند دستاوردها و نتایج ارزشمندی را طی۳۰ سال فعالیت در این صنعت کسب نمایند. اخذ گواهی فعالیت صنعتی از وزارت صمت و گواهی نامه دانش بنیان از معاونت علمی و فن آوری‌های ریاست جمهوری نیز در راستای تلاش‌های تخصصی شرکت تعریف می‌شود.  گروه صنعتی و معدنی آرمیکو در سه زمینه، تولید ماشین آلات حفاری، تولید تجهیزات حفاری و ارائه خدمات حفاری فعالیت می‌نماید. این مجموعه با نزدیک به ۲۰ سال سابقه در زمینه ساخت و تولید انواع ماشین آلات حفاری و تجهیزات مورد مصرف آن، یکی از فعال‌ترین تولید کنندگان در صنعت خود به شمار میرود. در کنار بخش تولید، این مجموعه توانسته است امور خدمات حفاری را در برنامه کاری خود قرار داده و به موفقیت‌هایی نیز در این زمینه دست یابد.

درحال حاضر فعاليت‌های اصلی و محوری آرميكو در 5 بخش قابل تفكيک می‌باشد.

طراحی و توليد ماشين آلات حفاری جهت کار در معادن، تونل‌ها، سدها و پروژه‌های راه‌سازی، ژئوترمال، چاله‌های ارت،حفاری نیلینگ و…

توليد ابزارآلات و تجهيزات حفاری مانند راد، شانک، بوش، پاورهد و…

طراحی و توليد ماشين آلات مغزه گيری و نمونه گيری (coring)

مشاركت در اجرای پروژه های حفاری اكتشافی و نمونه‌ گيری

مشاوره در خصوص انتخاب ماشین آلات و تجهیزات حفاری و همچنین انتخاب روش‌های حفاری متناسب با پروژه‌های خاص

هدف و خط مشی شرکت مهندسی آرمان مهارت یکتا، رفع نیاز کشور از واردات ماشین آلات و تجهیزات حفاری است. کیفیت برتر و ویژگی‌های محصولات آرمیکو، حاصل تلاش بی‌وقفه کادر مجرب این مجموعه است که امکان رقابت برابر با محصولات مشابه روز خارجی را فراهم نموده است. ما در آرمیکو به بهبود پیوسته و همه جانبه فعالیت تولیدی خود ایمان داریم و چالشی همیشگی برای استفاده از بهترین و به روزترین روش‌ها در تولیدات خود داریم تا از این طریق به کیفیت و رضایتمندی هرچه بیشتر مخاطبین خود دست یابیم.