دستگاه کرگیری دستی

اگر شما از گروه متخصصین حرفه‌ای باشید حتما با دستگاه حفاری کرگیری یا همان دستگاه نمونه برداری آشنایی دارید. دستگاه کرگیری معمولا جهت برش، ایجاد حفره و نمونه برداری از اعماق زمین استفاده می‌شود. برندهای زیادی تولید دستگاه کرگیری دستی را بر عهده گرفتند؛ در هر سری، ویژگی‌های بیشتری به این دستگاه اضافه می‌شود. در این مقاله به طور اختصاصی به دستگاه کرگیری دستی می‌پردازیم.

دستگاه کرگیری دستی چیست؟

دستگاه کرگیری یک ابزار قدرتمند برش و مغزه‌گیری در مصالحی مانند آسفالت، بتن، سنگ، آجر و دیگر موارد می‌باشد. دستگاه کرگیری در اندازه‌ها و مدل‌های بسیار متفاوتی تولید شده است. برای مثال دستگاه کرگیری می‌تواند توسط نیروی موتورهای الکتریکی، بنزینی و هیدرولیکی کار کند. همچنین دستگاه‌های کوچک و سبک را به شکل دستگاه کرگیری دستی می‌سازند.

دستگاه کرگیری دستی با توجه به اندازه و وزنی که دارد، معمولا برای کارهای سبک استفاده می‌شود. گرچه همچنان گرمایی که ناشی از فشار زیاد دستگاه است را تولید می‌کند؛ اما در مقیاس بسیار کمتر. به عنوان یک راه حل برای این موارد از ریختن آب استفاده می‌کنند؛ تا حفاظی در برابر گرما باشد.

معرفی دستگاه کرگیر دستی هیلتی

دستگاه کرگیری دستی یکی از محصولات شرکت معتبر هیلتی (Hilti) می‌باشد. دستگاه کرگیری هیلتی در سراسر جهان صادر می‌شود. این دستگاه ویژه حجم عظیمی ندارد اما می‌تواند حفاری سوراخ‌های میلگرد و بتن را انجام دهد. علاوه بر این، امکان برش مواد آسیب‌دیده در اثر حفاری را نیز دارد. که البته این موضوع از دقت و ظرافت بالای این دستگاه نشات می‌گیرد.

بر خلاف تصور مردم که تمامی ابزار الکترونیکی و حاوی موتورهای پیچیده را پیشرفته‌تر می‌بینند، دستگاه کرگیری دستی در خیلی از مواقع کارکرد بهتری دارد. وزن دستگاه کرگیری هیلتی معمولا کمتر از 8 کیلوگرم است؛ زیرا نیازی به موتورهای سنگین ندارد و راحت حمل می‌شود. علاوه بر آن چون به صورت دستی کار می‌کند، آلودگی صوتی کمتر تولید می‌شود.

پیشنهاذ مطالعه: جهت اطلاعات بیشتر درباره تجهیزات عملیات حفاری و کرگیری، دستگاه حفاری دریل واگن را بخوانید.

کاربرد دستگاه کرگیری دستی

کاربرد دستگاه کرگیری دستی

دستگاه کرگیری دستی می‌تواند بدون رساندن آسیب و تغییر ساختار وسیله، یک حفاری آرام را ایجاد کند. بر خلاف دستگاه کرگیری که با موتورهای بنزینی یا الکتریکی کار می‌کنند و صداهای بسیار زیادی دارند، دستگاه کرگیری دستی در حد زیادی صدای ناهنجار تولید نمی‌کند. در نتیجه می‌تواند در مناطق مسکونی، تجاری و بیمارستان‌ها مفید و کاربردی واقع شود.

حفاری بتن سخت، سنگ تراشی و حفاری سنگ‌‌های طبیعی نیز از کاربردهای اساسی دستگاه کرگیری هستند. ساختار دستگاه کرگیری دستی ساده‌تر از دستگاه‌های حفاری دیگر است. در نتیجه کار با این دستگاه بسیار راحت است و آن می‌توان برای سوراخکاری لبه‌های سنگ مرمر، کاشی و غیره نیز استفاده کرد.

مزایای دستگاه کرگیری

علاوه بر کاربردهای وسیعی که دستگاه کرگیری دستی دارد، مزیت‌های غیرقابل انکاری نیز وجود دارد. در این بخش قصد داریم به بررسی مزایای دستگاه کرگیری بپردازیم تا بهترین انتخاب را بین دستگاه‌های کرگیری داشته باشید.

  1. تنظیم سرعت الکترونیکی
  2. تنظیم قدرت کرگیری دستی
  3. یادگیری راحت نحوه عملکرد
  4. عملکرد دستی راحت و با پایه
  5. دسته جانبی برای حفظ ایمنی
  6. عملیات حفاری با سرعت و دقت بالا

مزایای فوق تنها یک سری ویژگی مشترک بین دستگاه‌های کرگیری دستی بودند. برای هرکدام از سری‌های جدید دستگاه کرگیری، مانند دستگاه کرگیری هیلتی DD130 و DD30-W که هرکدام می‌توانند با داشتن فناوری‌های بالاتر، مزایا و البته هزینه بیشتری داشته باشند.

دستگاه کرگیری دستی هیلتی

دستگاه کرگیری بتن چگونه کار می کند؟

همان طور که اشاره کردیم دستگاه کرگیری دستی برای بتن‌های سخت نیز جواب‌گو است. در نتیجه روش کرگیری بتن در دستگاه کرگیر دستی، به شکل خاصی پیچیده نیست. دستگاه کرگیری بتن با ایجاد یک سوراخ نرم، حفره مورد نظر را شکل می‌دهد. همچنین هیلتی ادعا می‌کند بدون آسیب دیدن بیت‌های هسته‌ای در بتن، حفاری را انجام دهد.

پیشنهاد مطالعه: انواع دستگاه کرگیری سنگ را نیز بشناسید.

قیمت دستگاه کرگیری دستی

گفتیم که دستگاه کرگیری در انواع مختلفی تولید می‌شود. به ازای هر ویژگی که به این دستگاه در سری جدید تولیدات در هر شرکت اضافه می‌شود، هزینه اضافی به آن تعلق می‌گیرد. البته حتما لازم نیست که شما تمام قیمت دستگاه کرگیری دستی را پرداخت کنید. بلکه می‌توانید این دستگاه را برای مدتی اجاره کنید تا پروژه و یا مشکل خانگی و دفتری شما رفع شود.

برای اطلاع از قیمت انواع دستگاه کرگیری دستی به بخش محصولات آرمیکو مراجعه نمایید و از خدمات بعد از فروش آن برخوردار شوید.

خرید دستگاه کرگیری دستی

جهت خرید دستگاه کرگیری لازم است تا با نمایندگی‌های آن در ارتباط باشید. برای مثال برای خرید دستگاه کرگیری دستی هیلتی DD130 باید به نمایندگی هیلتی در ایران مراجعه کرد. از آن جایی که به علت تحریم‌ها و محدودیت‌های دیگر، تعداد نمایندگی‌های رسمی خرید محصولات همواره رو به کاهش هستند. در نتیجه باید به فروشگاه‌های معتبر اطمینان کنید.

فروشگاه آرمیکو با بیش از 20 سال سابقه ساخت و تولید انواع ماشین آلات حفاری و تجهیزات حفاری، یکی از فعال‌ترین تولیدکنندگان این عرصه می‌باشد. شما می‌توانید با مراجعه به بخش محصولات گروه صنعتی آرمیکو و برقراری ارتباط با کارشناسان، تجهیزاتی مثل دستگاه کرگیری دستی را تهیه کنید.

Manual core drilling machine